Üst bar özel içeriği

LPG uyumlu Buji nedir?

NGK firmasının geliştirdiği LPG/CNG li araçlar için özel tasarlanmış bir bujidir. Ateşlemeyi yapan uçtaki standart nikel alaşım yerine iki farklı alaşımı karıştırarak kullandığı ve standart buji yapısından farklı olarak LPG nin ürettiği yüksek ısıyı motor bloğuna daha iyi aktarmak üzere tasarlanmış yapısı ile son yıllarda kullanımı baya artmış olan LPG li araçların imdadına yetişmiş durumda.

Lpg bujileri yanma odasında daha başarılı kıvılcım oluşturarak, daha başarılı bir yanma sağlıyor. Böylece standart nikel bujilerle meyadan gelen çekimde düşüş ve tekleme gibi sorunları çözmüş oluyor.

Bu durumun ilave faydalarıda mevcut tabiki, örneğin daha düşük akımla daha iyi bir yanma sağlaması aracın bobin ömrünü uzattığı gibi, bobin kablolarınında yüksek ısı sebebiyle erimesini önlüyor.

Tabi bu durum sahte ürünlerinde ortaya çıkmasını sağlamış, size tavsiyemiz güvenilir yerlerden orjinal buji temin etmeniz olacaktır. Zira buji motor için önemli bir parça ve ilerleyen süreçte size büyük maliyetler çıkarabilir.

Sevgilye kalın.
Dehatek

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa başına kaydırma butonu.